Parafia Grodzisko Dolne
Baner Parafia Grodzisko Dolne

Mistrzostwa Archidiecezji LSO w piłkę nożną halową – kategoria szkół średnich

Dnia: Kwiecień 11, 2012

11 kwietnia 2012 roku na hali sportowej przy Zespole Szkół w Błażowej odbył sie turniej finałowy o Mistrzostwo Archidiecezji LSO w piłkę nożną halową w kategorii szkół średnich. Udział w zawodach wzięło sześć, zgłoszonych w wyznaczonym terminie, parafii. Wspólne spotkanie rozpoczęło sie od modlitwy, prezentacji drużyn oraz losowania drużyn do poszczególnych grup.

 

W grupie A znalazły się drużyny z parafii Barycz, Błażowa i Żołynia, natomiast w grupie B drużyna z naszej parafii, oraz Łańcuta – Podzwierzyniec oraz Leżajska – oo. Bernardyni. Mecze rozgrywane w grupach wyłoniły półfinalistów. W pierwszym półfinale zmierzyli sie lektorzy z Leżajska z lektorami z Żołyni, zaś w drugim Błażowa z Baryczą. Półfinały trzymały w napięciu do ostatnich sekund, ale ostatecznie zwyciężyli w nich chłopcy z Żołyni i Błażowej, którzy zmierzyć mieli sie w finale diecezjalnym. Złote medale ostatecznie zdobyli, przy ogłuszającym dopingu swoich kibiców, lektorzy z Błażowej, pokonując 3-1 Żołynię. III miejsce przypadło lektorom z Leżajska, IV zdobyli piłkarze- ministranci honorowi z naszej parafii, V z Baryczy, a VI z Łańcuta.

 

 

Drużyna z Grodziska Dolnego wystąpiła w składzie:  Mateusz Chmiel (kapitan), Dariusz Moskal, Krystian Bechta, Damian Sigda, Grzegorz Moskal, Damian Słysz, Marcin Leja, Daniel Matuszek i Damian Moszkowicz, trenerem- opiekunem zespołu jest ks. Przemysław Dubiel.

 

Kazanie bp. Józefa Zawitkowskiego na Mszy Świętej z okazji XX Parady Turków 2012

Kazanie z Przegladu dokument   Kazanie bp. Jozef Zawitkowski  
Czytaj więcej...

Turniej o „szachy proboszcza”

Dnia  11 maja odbyły się w  Zespole Szkół im. Franciszka Leji  zawody ministrantów w szachach, o „szachy  proboszcza”. W dwóch kategoriach wiekowych zgromadziły 19 osób: osiem w kategorii młodszej (szkoła podstawowa) i jedenaście w kategorii [...]
Czytaj więcej...