Parafia Grodzisko Dolne
Baner Parafia Grodzisko Dolne

PIELGRZYMKA W 100 ROCZNICĘ OBJAWIEŃ FATIMSKICH Z PARAFII GRODZISKO DOLNE – WAŻNE INFORMACJE

Dnia: Maj 17, 2017

PIELGRZYMKA W 100 ROCZNICĘ OBJAWIEŃ FATIMSKICH

Z PARAFII GRODZISKO DOLNE

27.09 – 04.10.2017 Hiszpania i Portugalia

ZAPISY DO 4 CZERWCA

POTRZEBNE DANE:
IMIĘ I NAZWISKO
ADRES ZAMIESZKANIA
PESEL
NUMER TELEFONU
I RATA – 1500 ZŁ DO 4 CZERWCA
II RATA – 2200 ZŁ DO 15 SIERPNIA

 

MALAGA, MIJAS, RONDA, GIBRALTAR, KADYKS, SEWILLA, FATIMA, KORDOBA, GRANADA, MALAGA

 

PROGRAM PIELGRZYMKI

 

1 dzień: 27.09.2017. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 8.00. Przejazd autokarem do Krakowa. Odprawa o godz.13:50 i wylot do Malagi; 17:35 przylot. Transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

2 dzień: 28.09.2017.Śniadanie. Przejazd do MIJAS, malowniczego miasteczka typu pueblo blanco, zwanego klejnotem Costa del Sol. Mijas pełne jest urokliwych zakątków,             a rolę taksówek odgrywają tu osiołki. Następnie przejazd do położonej wśród dziewiczych wzgórz RONDY, jednego z najstarszych miasteczek Hiszpanii. Zwiedzanie Plaza de Toros, jednej z najstarszych aren corridy. Spacer po mauretańskiej starówce: przepiękny, XVIII-wieczny Nowy Most, z którego rozpościera się imponujący widok na 130-metrową przepaść wąwozu Tag. Przejazd do GIBRALTARU, enklawy brytyjskiej na Półwyspie Iberyjskim, półwyspu o długości zaledwie 6 km. Fakultatywnie : przejazd do punktu widokowego Punta de Europa, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego, przejazd przez rezerwat przyrody z 600 gatunkami flory do Groty św. Michała, wjazd na Skałę Gibraltarską, gdzie można zobaczyć małpki bezogonowe, które według legendy są gwarancją angielskiego panowania nad skałą. Czas wolny na zakupy (na Gibraltarze obowiązuje strefa wolnocłowa). Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. ( około 300 km).

 

3 dzień: 29.09.2017. Śniadanie. Przejazd do KADYKSU, niemal ze wszystkich stron otoczonego wodami zatoki, uchodzącego za najstarsze miasto w tej części Europy (ponad 3 tys. lat). Spacer po mieście: stary port, piękna promenada Alameda Apodoca z nabrzeżnymi fortyfikacjami i Parque Genovés, Plaza de España, kościół Nuestra Señora del Carmen, starówka pełna wąskich uliczek. Następnie przejazd do SEWILLI, miasta Carmen, Don Juana i Figara. Sewilla, największe miasto hiszpańskiego południa, to jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii, którego zabytkowy zespół jest wpisany na listę UNESCO. Panoramiczny objazd miasta. Postój przy Placu Hiszpańskim – kompleksie pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, który jest wizytówką miasta. Spacer starą żydowską dzielnicą Santa Cruz, pełną malowniczych zaułków, czas wolny. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.( około 200km)

 

4 dzień: 30.09.2017. Śniadanie. Przejazd do FATIMY, obiadokolacja, wieczorem weźmiemy udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami. Nocleg. ( około 470km)

 

5 dzień: 01.10.2017. Śniadanie. Po Mszy św. w jednej z wielu kaplic, ufundowanych dla pielgrzymów z całego świata, udamy się do przysiółka Ajustrel, gdzie znajdują się domy dzieci, którym objawiła się Matka Boża. Wyjazd około godziny 11.00, przejazd do hotelu      w okolicach Kordoby, obiadokolacja, nocleg. (około 600km)

 

6 dzień: 02.10.2017. Śniadanie. Wizyta w Kordobie, której zabytkowy zespół został wpisany na listę UNESCO. Zwiedzanie: budowany od VIII w. Wielki Meczet – największy na Półwyspie Iberyjskim, w czasach kalifatu największe centrum duchowe, dziś zachwycający architekturą i połączeniem z chrześcijańską katedrą. Spacer po starówce. Następnie przejazd do GRANADY, perły Andaluzji, położonej u podnóża pasma Sierra Nevada, miasta znanego jako ostatni bastion Maurów. Zwiedzanie ogromnego, romantycznego zespołu pałacowo-ogrodowego Alhambry, jednego z najwspanialszych zabytków Hiszpanii, pomnika architektury arabskiej w Europie Zachodniej, przywodzącego na myśl baśnie tysiąca i jednej nocy. Spacer po ogrodach Generalife i zabudowaniach Alhambry – galeriach pałacowych i słynnych dziedzińcach. Przejazd do hotelu nad morzem, obiadokolacja, nocleg. (około 300km)

 

7 dzień: 03.10.2017. Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

 

8 dzień: 04.10.2017. Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu około godziny 10.00. Przejazd do MALAGI, jednego z najstarszych miast portowych w basenie Morza Śródziemnego. Spacer eleganckimi uliczkami pełnymi tradycyjnych barów tapas i kawiarni do XVI- wiecznej katedry, następnie do domu narodzin Pabla Picassa oraz do olbrzymiej arabskiej fortecy Alcazaba, siedziby mauretańskich władców z IX w. Transfer na lotnisko, odprawa      o godz.18:10 wylot do Krakowa; 21:55 przylot. Przejazd autokarem do Grodziska 9 dnia około godziny 02:00. Zakończenie pielgrzymki.

 

Cena: 3.700 zł/osobę ( grupa minimum 40 osób)

Cena obejmuje:

 transfery autokarem zgodnie z programem,

 bilety do zwiedzanych obiektów i lokalni przewodnicy

 7 noclegów w hotelach o standardzie 3* – pokoje 2 osobowe z łazienkami

 7 śniadań w formie bufetu,

 7 obiadokolacji serwowanych do stolika – bez napojów,

 opieka doświadczonego pilota, opieka duszpasterska kapłana

 bilet lotniczy na trasie: Kraków – Malaga – Kraków ( przewoźnik RYANAIR – przyjęta cena do kalkulacji 1120,00zł),

 bagaż podręczny w cenie – o wadze do 10 kg i maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm oraz 1 mała torebka o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm,

 ubezpieczenie: kosztów leczenia i pomocy w podróży (assistance), (KLiA) – 10 000 EUR , następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) – 10 000 PLN, następstw nieszczęśliwych wypadków – śmierć (NWS)10 000 PLN oraz bagażu podróżnego(BP) – 800 PLN ( obowiązuje w momencie przekroczenia granicy).

 

Do kalkulacji ceny biletu samolotowego przyjęto ceny uśrednione. Po zorganizowaniu grupy pielgrzymkowej i zakupie biletów dla wszystkich osób indywidualnie, cena biletu zostanie obliczona jako średnia cena zakupu, bez względu na jednostkową cenę biletu danej osoby. Zakłada się, że cena biletu dla osoby powinna  oscylować wokół kwoty 1120,00 zł

 

Cena nie obejmuje:

 dopłata do pok. 1- osobowego – 590,00zł,

 dopłata do bagażu rejestrowanego do 15 kg (maks. 81x119x119cm) 196,00 zł.- cena w jedna stronę. Bagaż można dokupić do 15 dni przed wylotem.

Komunikat Rady Duszpasterskiej Parafii pw. św. Barbary w Grodzisku Dolnym – 27.04.2017r.

Komunikat Rady Duszpasterskiej Parafii pw. św. Barbary w Grodzisku Dolnym Rada Duszpasterska na spotkaniu 27 kwietnia 2017r. zapoznała się z przebiegiem bieżących prac w obiektach parafialnych. Przyjęła także harmonogram zadań na [...]
Czytaj więcej...

WIECZORY ze św. ANNĄ

WIECZORY ze św. ANNĄ - wystawa prac artysty malarza Edwarda Rzasy i koncert w programie którego wystapia: organy solo - Grzegorz Bigas trąbka z towarzyszeniem organów – Tomasz Rzepka, Grzegorz Bigas spotkanie z poezją Edwarda Rząsy – [...]
Czytaj więcej...