Parafia Grodzisko Dolne
Baner Parafia Grodzisko Dolne

Życzenia w domu Biskupim

Dnia: Kwiecień 28, 2019

W Wielki Czwartek 18. kwietnia 2019 roku po Mszy św. Krzyżma w Domu Biskupim odbyło się spotkanie z okazji Świąt Wielkanocnych. Podczas spotkania złożono sobie życzenia świąteczne. Wręczono także szereg odznaczeń kapłanom i świeckim za pracę i zaangażowanie na rzecz parafii, środowiska czy całej Archidiecezji Przemyskiej.

Uzupełniono też grona pięciu kapituł znajdujących się na terenie naszej Archidiecezji. Są to kapituły: przemyska, brzozowska, jarosławska, krośnieńska i przeworska. Ks. Arcybiskup zamianował nowych 11 członków tych kapituł.

Pośród wyróżnionych zaszczytem przynależności honorowej do Przeworskiej Kapituły Kolegiackiej znalazł się nasz Proboszcz ks. kanonik Jan Kuca.

Mianowania dokonał ks. abp Adam Szal „ w uznaniu za ofiarną służbę Kościołowi Przemyskiemu i dotychczasową pracę duszpasterską, z nadzieją na realizację zadań wyznaczonych Kapitule Kolegiackiej w Przeworsku stosownie do kanonów 503-510 Kodeksu Prawa Kanonicznego oraz statutu 10 Statutów Przeworskiej Kapituły Kolegiackiej”.

Naszemu ks. Proboszczowi gratulujemy kolejnego wyróżnienia i zapewniamy
o modlitwie całej grodziskiej Wspólnoty Parafialnej.

Dzień Kapłaństwa

Z okazji Dnia Kapłaństwa życzymy wszystkim pracującym w naszej parafii księżom dużo zdrowia, wytrwałości w wykonywanej posłudze, aby każdy dzień dodawał nowych sił i zapewniał, że Zmartwychwstały Pan jest pełen miłosierdzia. Dziękujemy za każde [...]
Czytaj więcej...

Komunikat Rady Duszpasterskiej 1/2019

Rada Duszpasterska na spotkaniu w dniu 15 kwietnia 2019 r. zapoznała się z przebiegiem bieżących prac w obiektach parafialnych. Przyjęła także harmonogram zadań na najbliższy okres. 
Czytaj więcej...