Parafia Grodzisko Dolne
Baner Parafia Grodzisko Dolne

WIELKOPIĄTKOWY KRZYŻ PAPIESKI W NASZEJ PARAFII

Dnia: marzec 7, 2012

7 marca 2012 roku nasza parafia przyjęła Wielkopiątkowy Krzyż Papieski i relikwie bł. Jana Pawła II. Uroczystości przewodniczył Metropolita Przemyski ks. abp Józef Michalik, a kazanie wygłosił ks. Artur Janiec, dyrektor przemyskiej Caritas, który także przygotowywał parafię do peregrynacji poprzez wygłoszenie rekolekcji. W uroczystości uczestniczyli licznie zgromadzeni kapłani dekanatu, oraz parafianie.

 

 Pamiętajcie o Krzyżu

 

Grodzisko Dolne, 7 marca 2012 r. 

    

    Trzeba, aby każde pokolenie na swój sposób poczuło się odpowiedzialne za to, co przeżywa – mówił abp Józef Michalik w słowie zamykającym uroczystości peregrynacji Wielkopiątkowego Krzyża Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym. Metropolita Przemyski, który przewodniczył uroczystościom, zachęcał, aby przylgnąć do Chrystusowego Krzyża. 
  Widzimy, jak bardzo niewygodny jest dzisiaj Krzyż w Europie, która chce się rozwijać, ale nie chce się przyznawać do historii – mówił abp Michalik 7 marca w Grodzisku Dolnym. Nawiązał do faktu, że w Konstytucji Europejskiej nie ma wspomnienia o chrześcijaństwie, z którego przecież ta Europa wyrosła.  Z przerażeniem odniósł się też do dyskusji, która toczy się obecnie w Stanach Zjednoczonych a dotyczy opinii dwóch naukowców, którzy stwierdzili, że lekarze powinni mieć prawo do … zabijania noworodka.  
 
  Dzisiaj robi się wszystko, żeby wyeliminować Bożą hierarchię wartości – mówił abp Michalik. Dalej zaznaczył, że naszą odpowiedzią nie może być nienawiść. „Naszą odpowiedzią musi być wpatrywanie się w Krzyż Chrystusa i przekazywanie tych wartości naszym rodzinom, naszym dzieciom” – wskazywał. „Trzeba, żebyśmy ten Krzyż mieli przed oczyma i w tym Wielkim Poście i później w całym naszym życiu, bo to jest drogowskaz, to jest światło, które płynie z Ewangelii i jest nadzieją na nieustanne odradzanie się człowieka” – podkreślił.

źródło: Opoka

 

 Dziękujemy proboszczowi parafii i wice-dziekanowi dekanatu żołyńskiego, ks. Janowi Kucy oraz wikariuszom, ks. Rafałowi Szykule i ks. Przemysławowi Dubielowi za gościnne przyjęcie i dar wspólnej modlitwy.

 

Radio_Fara_Przemysl

 

 

 

 

 

Posłuchaj:

Homilia

Abp. Michalik

 

Kazanie bp. Józefa Zawitkowskiego na Mszy Świętej z okazji XX Parady Turków 2012

Kazanie z Przegladu dokument   Kazanie bp. Jozef Zawitkowski  
Czytaj więcej...

III i VI miejsce ministrantów z Parafii Grodzisko Dolne, na szczeblu archibrezpiterialnym w Łańcucie w ramach III Mistrzostw Archidiecezji Przemyskiej w piłkę nożną halową

10 marca 2012 w Łańcucie odbył się turniej w piłce nożnej halowej Liturgicznej Służby Ołtarza, o Mistrzostwo Archidiecezji Przemyskiej na szczeblu Archiprezbiteratu Łańcuckiego. Zawody zgromadziły 13 drużyn, które zwyciężyły wcześniej w swoich [...]
Czytaj więcej...