Parafia Grodzisko Dolne
Baner Parafia Grodzisko Dolne

III i VI miejsce ministrantów z Parafii Grodzisko Dolne, na szczeblu archibrezpiterialnym w Łańcucie w ramach III Mistrzostw Archidiecezji Przemyskiej w piłkę nożną halową

Dnia: marzec 10, 2012

10 marca 2012 w Łańcucie odbył się turniej w piłce nożnej halowej Liturgicznej Służby Ołtarza, o Mistrzostwo Archidiecezji Przemyskiej na szczeblu Archiprezbiteratu Łańcuckiego. Zawody zgromadziły 13 drużyn, które zwyciężyły wcześniej w swoich dekanatach. W kategorii ministrantów (szkoła podstawowa) udział wzięło 6 drużyn, w kategorii zaś starszej (szkoła gimnazjalna) startowało 7 drużyn. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie i trzeba przyznać, że wszystkie ekipy prezentowały bardzo wysoki kunszt piłkarski.

 

       Turniej odbył się na obiektach MOSiR w Łańcucie przy wielkiej pomocy i sponsorowaniu nagród przez Pana Stanisława Gwizdaka Burmistrza Miasta Łańcuta i Pana Jerzego Hałki Dyrektora MOSiR w Łańcucie. Turniej zorganizował ks. Stanisław Pawłowski.

A oto kolejność drużyn w obydwu kategoriach:

Ministranci (szkoła podstawowa):

 

I miejsce – par. Łańcut Podzwierzyniec

II miejsce – par. Przeworsk Chrystus Król

III miejsce – par. Grodzisko Dolne

IV miejsce – par. Leżajsk oo. Bernardyni

V miejsce – par. Błażowa

VI miejsce – par. Wierzawice

 

 

 

Lektorzy (szkoła gimnazjalna):

 

I miejsce – par. Wierzawice

II miejsce – par. Błażowa

III miejsce – par. Wola Dalsza

IV miejsce – par. Mirocin

V miejsce – par. Łańcut Podzwierzyniec

VI miejsce – par Grodzisko Dolne

VII miejsce – Leżajsk oo. Bernardyni

 

 

       Po bardzo emocjonujących meczach zwyciężyły więc drużyny z Łańcuta Podzwierzyniec, (w kategorii młodszej) – opiekun ks. Stanisław Pawłowski i lektorzy z Wierzawic(w kategorii starszej) – opiekun ks. Robert Blama. Drużyny te awansowały do turnieju Finałowego.

WIELKOPIĄTKOWY KRZYŻ PAPIESKI W NASZEJ PARAFII

7 marca 2012 roku nasza parafia przyjęła Wielkopiątkowy Krzyż Papieski i relikwie bł. Jana Pawła II. Uroczystości przewodniczył Metropolita Przemyski ks. abp Józef Michalik, a kazanie wygłosił ks. Artur Janiec, dyrektor przemyskiej Caritas, [...]
Czytaj więcej...

Kazanie bp. Józefa Zawitkowskiego na Mszy Świętej z okazji XX Parady Turków 2012

Kazanie z Przegladu dokument   Kazanie bp. Jozef Zawitkowski  
Czytaj więcej...